مبحث 19 مقررات ملی ساختمان


 مطابق با ماده 33 قانون نظام مهندسی کشور مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان ها بر عهده وزارت مسکن و شهرسازی است. وزارت مسکن بر مبنای این ماده اقدام به انتشار مقررات ملی در 20 مبحث نموده است که مبحث 19 آن مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان می باشد.

مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در سال 1370 به تصویب هیأت وزیران رسید و اجرای آن در ساختمان های کشور الزامی گردید. این مبحث چندین بار بازنگری گردیده که آخرین آن در سال 1381 بوده و بعد از بازنگری چاپ و به کلیه ارگانهای کشوری ابلاغ گردیده است.


·         در حال حاضر اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان برای تمامی ساختمانهای دولتی اجباری است و اجرای آن برای تمامی ساختمانهای بخش خصوصی واقع در تهران و شهرهای تابعه از سال 1384 اجباری گردیده و برای ساختمان های واقع در سایر شهرها و استانها مطابق برنامه زمانبندی الزامی می باشد.

 

·         مطابق مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در حال حاضر رعایت موارد زیر در ساختمانها الزامی است.

·         ◊ عایق کاری دیوارهای خارجی ساختمان

·         ◊ نصب پنجره های دو جداره با قابهای ترمال برک ، چوبی و یا   UPVC

·         ◊ عایق کاری کانالهای هوا، لوله های تأسیسات و سیستم تولید آب گرم

·         ◊ نصب سیستم های کنترل کننده موضعی نظیر شیرهای ترموستاتیک بر روی رادیاتورها


·         ◊ نصب سیستم های کنترل مرکزی هوشمند و مجهز به سنسور اندازه گیری دمای محیط

 

 


اجرای خم پروفیل UPVC
پروفیل وین تک
ساخت و مونتاژ کامل پنجره های خم
UPVC
خم پنجره دو جداره UPVC - خم UPVC - برادران ناطق زاده - سیما پنجره


خمکاری انواع پروفیل upvc و مونتاژ در محدوده کرج شهریارخم پروفیل دو جداره پنجره منحنی ویترینی محدوده شهریار کرج شهر قدس upvc پنجره خم و قوس دار پنجره خاص و مدرن سیما پنجرهشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic